Home › Leasing samochodów używanych

Leasing samochodów używanych

Gdy posiadamy własną firmę powinieneś pomyśleć o samochodzie służbowym.

Samochód służbowy pozwoli nam odciążyć nasz prywatny pojazd ale także zaliczyć w kosztach opłaty jego użytkowania.

Kupno samochodu firmowego możesz sfinansować kredytem. Pożyczka na samochód firmowy pozwoli nam rozłożyć kosztów zakupu w nieobciążające raty miesięczne. Każdy przedsiębiorca planujący zainwestować w pojazd służbowy finansowany z pożyczki, w pierwszej kolejności powinien rozważyć, który samochód go konkretnie zainteresował. Od rodzaju samochodu właściwie zależy wysokość raty zaciągniętego kredytu. Następny krok to wybór instytucji finansowej, np banku, w jakim zwrócimy się o kredyt. Zalecamy porównać kilka ofert i wybrać dla siebie najkorzystniejszą .

Uprzedzając wizytę dla banku musisz zgromadzić wszelkie dokumenty firmowe potrzebne do udzielenia kredytu. Jako formę finansowanie zakupu auta firmowego masz możliwość wybrać pożyczkę na samochód służbowy albo kredyt obrotowy bez wytyczania konkretnego celu finansowania. Każdy z nich ma swoje zalety i wady . Kredyt samochodowy jest przeważnie mniej oprocentowany, jednak pamiętać należy, że w dowodzie rejestracyjnym, jako właściciel będzie zapisany bank zatem odsprzedaż przed spłatą wszystkich rat nie wchodzi w grę. Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, jednak daje swobodną możliwość operowania środkami finansowymi jak również samochodem zakupionym za nie. Bez względu na to, jaki kredyt weźmiemy w banku po zakupie pojazdu służbowego możesz pozwolić sobie na zaksięgowanie do kosztów uzyskania przychodu wydatki z nim powiązane.

Zakupując samochód na kredyt, za koszty podatkowe uznać możemy: odsetki od kredytu, opłaty związane z spłacaniem kredytu oraz odpisy amortyzacyjne..


<< Poprzedni