Home › Moc owoców acai - dowiedz się o tym doskonałym środku na odchudzanie

Moc owoców acai - dowiedz się o tym doskonałym środku na odchudzanie

Jagody acai stały się w ostatnim dziesięcioleciu hitem wspomagającym odchudzanie. Te małe owoce najczęściej w naszym kraju dostępne są w postaci tabletek z zawartością owoców, albo soku. Nie wszyscy znają inne właściwości tych jagód, rosnących na urodzajnych glebach Amazonii. A w końcu to rdzenni mieszkańcy tamtego miejsca Ameryki Południowej wykorzystywali je już w XIX stuleciu, przewaznie w kłopotach żołądkowych, bądź problemach skórnych. Owoce acai są źródłem substancji odżywczych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z pominięciem antyoksydantów z właściwościami przeciwutleniającymi, wpływającymi na ograniczanie ryzyka wystąpienia takich schorzeń jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, obniżenie odporności czy choroby układu sercowo-naczyniowego, rak, w swoim składzie posiadają 18 aminokwasów. Jagody i kwasy omega w nich zawarte wzmagają pracę mózgu, poprawiają koncentrację, mają również znaczenie dla kondycji włosów, ciała i paznokci.

Owoce acai to bogate złoże witamin z grupy A, B i C mających znaczenie w wielu procesach toczących się w ludzkim organizmie. Wreszcie owoce acai mają spore znaczenie w odchudzaniu.

Oczywiście uzyskanie określonego celu nie będzie możliwe bez wdrożenia odpowiedniego odżywiania i aktywności.

Niemniej dzięki zawartości błonnika, a w łączonych suplementach również chromu, kofeiny z owocami acai odchudzanie bywa łatwiejsze. Wokół jagód Acai krąży mnóstwo opowieści.

Należy zaznaczyć, że same owoce nie doprowadzą do chudnięcia, czy też nie wyleczą wspomnianych schorzeń, bądź nowotworów.

Mają za zadanie wspomagać powyższe terapie..