Home › Uszkodzone klawisze do laptopa - wymiana

Uszkodzone klawisze do laptopa - wymiana

Mój blog

Dla dużej grupy ludzi komputer przenośny to nadrzędne narzędzie pracy.

Nie ma w tym nic podejrzanego, przecież wiele prac wykonuje się za pomocą pisania pism, wysyłania e-maili, robienia zleceń internetowych.

Komputer przenośny jest nie tylko narzędziem pracy, ale stałym towarzyszem dnia codziennego.

Są nawet osoby, które zrezygnowały z posiadania telewizora na rzecz dostępu internetowego do rozmaitych platform telewizyjnych oraz na laptopie oglądają intrygujące je filmy oraz programy. Ze względu na to, że przed laptopem spędzamy osiemdziesiąt procent czasu za dnia, jest to też urządzenie narażone na usterki. Niezwykle częstą usterką w laptopie jest uszkodzenie klawiatury przez jej zakruszenie, zalanie czy mechaniczne potraktowanie czymś ciężkim. Wówczas klawisze do laptopa odmawiają posługi i praca staje się skomplikowana poprzez zacinającą się klawiaturę. Jak zadbać o klawiaturę w laptopie? Naturalnie nikt nie może zabronić jedzenia czy picia w czasie pracy przy komputerze.

Należałoby niemniej jednak zwracać szczególną uwagę na to, żeby na klawiaturę nie bryzgało jedzenie, które ma możliwość uszkodzić nie jedynie ją, ale i dysk. Trudno uniknąć zbierania się kurzu i okruchów pod klawiszami.

Jakkolwiek takie klawisze do laptopa niesłychanie łatwo można wyczyścić za pomocą odkurzacza.

Na rurę od odkurzacza poprawnie jest założyć skarpet lub kawałek materiały i dokładnie odkurzyć klawiaturę. Skarpetka zapobiegnie wciągnięciu przez odkurzacz ruszających się klawiszy i przy okazji zademonstruje jak dużo okruchów znajduje się w klawiaturze. Takie czyszczenie trzeba przeprowadzać regularnie, by unikać małych oraz pokaźniejszych usterek klawiatury..


<< Poprzedni